ציפור הסוכר הקסומה

בחזרה אל ימי התום

כמה מלים מתוקות על ציפור הסוכר הקסומה....

בימים אלה פרסמתי את ספרי "ציפור הסוכר הקסומה". וכבר בשמו של הסיפור עולה ריח של תקופה אחרת: ימים של סיפורי אגדות, של חיפוש אחר הפנטזיה.
ממש כך.
אכן, אני מחפשת את הדרך חזרה אל ימי התום...
פעם בילדותנו קראנו אגדות, שהיו בהן פיות ונסיכים. קראנו על נשר שבא משמים והביא לנסיכה הכלואה במגדל את בן זוגה, כמו היה שליח של כוחות נסתרים. לא אמרנו לעצמנו "זה לא יכול להיות". פשוט נסחפנו אל תוך הקסם של המעשיה, של האגדה, של החלום...
מאז ילדותי אהבתי את הקסם של הסיפור העממי, שיש בו כוחות על טבעיים ויש בו מימוש משאלות כמוסות. אומרים לנו שנגזרה עליו כליה, אך אני מבקשת להמשיך את הסיפור העממי ולחבר סיפור עממי עכשווי שמתרחש ממש בימינו.
יש בעולם לרבים תחושה שהם חריגים, שהם שונים בחברה. ברגעים של עצב, של תחושת זרות יש ציפיה לגאולה. ציפור הסוכר הקסומה היא כוח אגדי המביא לנו מרפא. הציפור נגלית למי שיש לו דמיון והוא מחפש אחר הפנטזיה. הילדה הדוברת בסיפור היא לללא שם, כי היא כולנו. כל קורא יכול למצוא בה את עצמו בשעות של היותו אחר ושונה, והאמונה בכושר הדמיון גם נותנת תקווה לילדים בעלי דמיון, שיום אחד הם יוכלו לכתוב וליצור בכוח הדמיון שלהם.
בתוך הריאליה של חיינו אני מחפשת אחר הקסם שיביא את הגאולה, את המרגוע בשעה שנדמה שאנחנו לבד בעולם ורע לנו. מה רע באמת אם ציפור הסוכר הקסומה תבוא אלינו מלמעלה בשעות של חסד, ותבזוק עלינו אבקת סוכר...
וכבר אמר המשורר זך:
כולנו זקוקים לחסד/ כולנו זקוקים למגע/...לתת בלי לרצות לקחת/ ולא מתוך הרגל/ כמו שמש שזורחת / כמו צל אשר נופל...
אני מצפה לכך שגם אתם הקוראים תתגעגעו לציפור הסוכר הקסומה ותבקשו אחריה
ואחר הסיפור שכתבתי לילדים.
בואי אלינו ציפור הסוכר הקסומה ותני לנו רגע של חסד ומתיקות בחיינו.

(רבקה- תפארת, ציפור הסוכר הקסומה, 32 עמ', הוצאת צור אות, ירושלים תשע"א)

יצירת קשר גלריית תמונות