הלופכ תוהז -  קקח רופלבו לצרה


2002 רבמבונב ט"כב קשוה רתאה ונילא ובתכ  
םיגולב   םיריש / םירמאמ   םיריש רחבמ   תודוא   ישאר

ספר חדש - "לאמא באהבה"

ספר לילדים , ספר להורים, ספר לכל המשפחה!
"איך להסביר לאמא שהמורה אולי נשמעת משכנעת, אבל הפעם דווקא
אני צודק?"
"אמא, אל תשוו אותי כל הזמן לבת של השכנים, תקבלו אותי כמו שאני"

ספר מקסים שנותן ערך חדש לשיחה בין אב לבתו ואם לבנה, שורות שמבקשות לגשר, לפייס. מכתבים ואיורים בגובה העיניים, עם קצת דמעה, מעט חיוך: מכתבים שמוסיפים תוכן חם ואנושי למלה "משפחה".

להלן צרור מכתבים - מבחר קטעים מן הספר:
1. מכתב של ילד
שלום לך, אמא חביבה מאד/ כאן בנך האוהב ליהוד.
אני כותב לך, אמא אגדית/ אמא שהיא ממש פרטית/ אמא שהיא שלי במיוחד/ אני רוצה שתקשיבי לי, שתשמעי אותי ורק אותי בלבד/ כי עכשיו, בדיוק עכשיו, אני מרגיש לבד.
נכון, אני הילד הגדול במשפחה, ואומרים לי תמיד: "אתה הגדול, תרגיש לך בעננים" / ומיד... רצים לפנק את שני אחיי הקטנים/ וזה נראה לכולם טבעי ומושלם/ גם כשאני הכי בודד בעולם/ ואומרים לי: "כך זה בכל משפחה" / אבל, זה יחס שמעמיד אותי תמיד במבוכה/ כאילו כבר איני ילד, כאילו הם הקטנים והמתוקים/ כאילו בגלל שנולדתי קודם, לא מגיעים לי פינוקים.

בסוף סדרת המכתבים לאמא , מופיעה תשובה של אמא לילדיה:
2. מכתב של אם לילדיה
ילדים יקרים,
אני כותבת לכם מכתב תשובה/ מכתב שנכתב בהרבה אהבה/ קראתי הכל בסבלנות ובהקשבה/ הרגשתי את המצוקה הגוברת/ מאחורי כל פסיק ונקודה באיגרת/ הרגשתי בכאב , כיצד כל אחד מכם התייסר והתלבט / כאשר כתב לי ואחז בעט/ בכל מכתב לאמא מצאתי הרבה רגש/ יכולתי לחוש מה שבפנים, את חיבוטי הנפש.
אבל כדאי שתבינו, ילדים/ שכמו כל אדם, גם ההורה אינו מושלם/ גם אנו עושים טעויות/ אבל אין זה אומר, שאין לנו זכויות. - - -
לפעמים חובה עלינו להגן עליכם מעצמכם/ חשוב שתרגישו שההורים הם סלע, משען, מענה הולם/ נכון, לא נוכל להצילכם מכל טעות/ מה לעשות, זו דרככם, ואנו מאפשרים לכם לבחור, לגלות עצמאות...
קבלו אהבתנו, גם עליכם לגלות כלפינו סבלנות, לשים לב/ כשמתחצפים אלינו -זה באמת כואב./ בואו נהיה יחד משפחה, כך בפשטות/ כי משפחה זה יחד ושותפות./ נלמד לחייך, להקשיב, להסכים/ וכשמישהו טועה, צריך לדעת להשלים.קקח תראפת הקבר     

קקח דעירנ ידי לע חתופ רתאה
תורומש תויוכזה לכ ©